Naše společnost Vám poradí při výběru vhodného  tepelného čerpadla a zajistí vše potřebné k odborné montáži a následného servisu. Používáme námi nejosvědčenější tepelná čerpadla společnosti TnG – Air. Jako obchodní zástupci společnosti Vám zajistíme tepelné čerpadlo za bezkonkurenční cenu.


 

TEPELNÁ ČERPADLA

Pokud jste se rozhodli stavět nový rodinný dům nebo rekonstruovat Vaše stávající bydlení, musíte dělat důležitá rozhodnutí ohledně naší stavby a nového bydlení. Mezi tato rozhodnutí patří, čím, a jak ve svém domě budete topit. A to jak v jednotlivých místnostech, tak v celém objektu. Nejde jen o to, abyste měli co nejnižší náklady na vytápění, ale také o to, aby vytápění bylo ekologické, a tedy šetrné k životnímu prostředí. Jedním z nejlepších a nejúčinnějších řešení, jak toho dosáhnout, je využití tepelných čerpadel.

SYSTÉM VZDUCH – VODA

Trvale obnovitelný zdroj energie – sluneční záření – neustále ohřívá atmosféru Země. Tepelné čerpadlo vzduch – voda získává teplo ze svého okolí (v tomto případě ze vzduchu), a tuto nízkoteplotní energii předává do vody jako topného média pro vytápění. Je možné jej využít také pro ohřev teplé užitkové vody. Jeho provoz je ekonomičtější oproti jiným tepelným zdrojům díky tomu, že využívá principu přenosu tepla, nikoliv přeměny (např. spalováním). Tepelné čerpadlo TnG-Air vzduch – voda je navrženo jako splitový systém s oddělenou venkovní jednotkou a vnitřní jednotkou – hydromodulem.

VNITŘNÍ JEDNOTKA (hydromodul)

Je určena pro přenos tepelné energie dodávané venkovní jednotkou za pomocí výměníku AlfaLaval z nerezové oceli s vysokou účinností. Tímto můžeme dosahovat teploty výstupní vody až 55º C. Kromě výměníku tepla obsahuje vnitřní jednotka oběhové čerpadlo Grundfos, elektrický bivalentní zdroj tepla s výkonem 6kW. Součástí je integrovaný řídící a regulační systém pro ovládání všech komponentů a zajištění provozu otopné soustavy ve všech provozních režimech. Standardní dodávka umožňuje několik volitelných způsobů regulace topného systému. Můžete si vybrat mezi ekvitermní, nebo termostatickou regulací. Řízení pomocí ekvitermní regulace je velmi výhodné, protože tepelné čerpadlo TnG – Air automaticky upravuje teplotu topné vody v závislosti na venkovní teplotě. Všechny provozní režimy jsou plně automatizovány a nevyžadují žádné úpravy (včetně doby rozmrazování). Na tento hydromodul jsou připojeny všechny ostatní součásti topného systému – radiátory, podlahové topení, bojler na teplou užitkovou vodu atd.

 

VENKOVNÍ JEDNOTKA

Venkovní jednotka odebírá teplo z okolního vzduchu a získanou energii přenáší do topné vody prostřednictvím ekologického chladiva R410. TnG – Air využívá venkovní jednotky MDV Commercial a MDV VRF s invertní technologií a vysokou účinností. Venkovní jednotky tepelného čerpadla TnG – Air se vyznačují tím, že mají měděný výparník, velmi tichý provoz a díky rotačním kompresorům Scroll značky Mitsubishi jsou bez vibrací. Maximální vzdálenost mezi venkovní a vnitřní jednotkou je 35 metrů (až 100 metrů pro VRF) – což zaručuje vysokou flexibilitu instalace.

VÝHODY INVERTERU
Technologie Inverter umožňuje regulovat topný výkon tepelného čerpadla podle aktuální potřeby. Pokud potřebuje váš topný systém menší výkon než je nominální, venkovní jednotka se přizpůsobí a dodává jen potřebné množství tepelného výkonu (samozřejmě se snížením příkonu). Tato technologie snižuje spotřebu energie a podstatně zvyšuje spolehlivost a životnost tepelného čerpadla. Takovéto tepelné čerpadlo je schopno pružně reagovat na změny počasí i momentální požadavky spotřeby. K tepelnému čerpadlu s invertorem již není nutné zapojit akumulační nádrž.

(Převzato ze stránek http://www.zatopime.cz/o-tepelnem-cerpadle/)

REALIZACE


 

NOVÁ ZELENÁ ÚSPORÁM

Naše společnost zajistí vše potřebné k dotačnímu programu „Kotlíková dotace“. Používaná tepelná čerpadla jsou zapsána v dotačních programech .